Негласні слідчі (розшукові) дії – це різновид слідчих (розшукових) дій, відомості про факт та методи проведення яких не підлягають розголошенню, за винятком випадків, передбачених Кримінальним процесуальним кодексом України (ст. 246 КПК України), спрямовані на отримання(збиран
Доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому КПК порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.
Негласні слідчі (розшукові) дії проводяться у випадках, якщо відомості про злочин, особу, яка їх вчинила неможливо отримати іншим шляхом.
Підставою проведення негласних слідчих ( розшукових) дій є рішення слідчого, прокурора, що приймається у формі постанови.
За загальним правилом дозвіл на проведення негласних слідчих (розшукових) дій надається ухвалою слідчого судді апеляційного суду в межах територіальної юрисдикції органу досудового розслідування.
Допустимість доказів – це встановлена законодавством вимога, що обмежує використання конкретних засобів доказування, або вимога, що пропонує обов’язкове використання конкретних засобів доказування при встановленні певних фактичних обставин справи при здійсненні доказування в процесі розгляду окремого виду справ у порядку цивільного судочинства.
Докази отримані в ході проведення негласних слідчих (розшукових) дій є допустимими, якщо вони отримані відповідно до Інструкції про організацію проведення негласних слідчих (розшукових дій та використання їх результатів у кримінальному провадженні, та Кримінально-Проц
Недопустимість доказів – антипод їх допустимості. Щоб забезпечити допустимість доказів, необхідно запобігти появі ознак недопустимості, завчасно усунути підстави для визнання доказів недопустимими.
Докази отримані в ході проведення негласних слідчих (розшукових) дій є недопустимими, якщо вони отримані всупереч вимог законодавства, якщо вони проведені без дозволу за відсутності постанови слідчого, прокурора, а також без ухвали слідчого судді апеляційного суду. Наявність дозволу на проведення таких дій, а також дотримання Інструкції та норм Кримінально-Проц