Виїзд дитини за кордон за відсутності згоди одного з батьків
16.02.2016
Оцінка доказів отриманих в ході проведення негласних слідчих (розшукових) дій
16.02.2016

Зняття арешту за рішенням суду

Відповідно до ч.1,2 ст. 50 ЗУ «Про виконавче провадження» у разі закінчення виконавчого провадження, повернення виконавчого документа до суду або іншого органу (посадовій особі), який його видав, арешт, накладений на майно боржника, знімається, скасовуються інші вжиті державним виконавцем заходи примусового виконання рішення, а також провадяться інші дії, необхідні у зв’язку із завершенням виконавчого провадження.

У разі якщо у виконавчому провадженні державним виконавцем накладено арешт на майно боржника, у постанові про закінчення виконавчого провадження або повернення виконавчого документа до суду або іншого органу (посадовій особі), який його видав, державний виконавець зазначає про зняття арешту, накладеного на майно боржника.

Відповідно до ч. 1,2,3 ст. 60 ЗУ «Про виконавче провадження» особа, яка вважає, що майно, на яке накладено арешт, належить їй, а не боржникові, може звернутися до суду з позовом про визнання права власності на це майно і про зняття з нього арешту. У разі прийняття судом рішення про зняття арешту з майна арешт з майна знімається за постановою державного виконавця не пізніше наступного дня, коли йому стало відомо про такі обставини.

З майна боржника арешт може бути знято також за постановою начальника відповідного відділу державної виконавчої служби, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець, якщо виявлено порушення порядку накладення арешту, встановленого цим Законом.

Однак, непоодинокими є випадки, коли державний виконавець виносить постанову про закінчення виконавчого провадження, але не знімає накладений ним арешт, або зазначає про зняття арешту в постанові, проте не вносить зміни до Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна. У такому випадку, на підставі ст.3 ЦПК України особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених прав, оскільки наявність арешту є перешкодою у реалізації права власності.

1 голос